Nënën e ka shtuar në spital me sëmundje të ligë, vajza vishte nuse dhe e bën dasmën atje: E bëra të lumtur!

0
28

This post has already been read 15 times!

Një nuse e veshur me të bardha zgjodhi të befasonte nënën e saj, e cila de rgjej në shtratin e një spitali në Angli, si pasojë e një sëmundjeje të ligë.

Nicole Lind, e kishte a nuluar dasmën si pasojë e situatës së krijuar nga Covid-19. Por duke parë gjendjen e vështirë shëndetësore të mamasë, ajo vendosi aty për aty që të improvizonte një “dasmë” të vogël pikërisht në spitalin ku ajo po trajtohej.

Nicole përgatiti gjithçka me ndihmën e personelit mjekësor. Të kapur për dore, ajo dhe partneri u gjendën përpara shtratit të mamasë, e cila shpërtheu në lot nga emocionet kur e pa të veshur në atë mënyrë. Për t’i dhënë nuancën e plotë të dasmës, të pranishëm ishin një prift dhe motra e Nicole, Lisa.

“Kur Nicole u shfaq e veshur me fustan nusërie mendova se ishte një shaka. Nuk mund të mendoja shumë në ato çaste, por di të them që u ndjeva tepër krenare. Nicole është kujdesur shumë për mua dhe ta shikoja të lumtur është një ndjesi e papërshkrueshme”, u shpreh mamaja e Nicole.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here