Nga nesër ndryshon tërësisht tabloja e temperaturave ne vendin tone. Do të kemi një fillim qershori me temperatura të freskëta ndërsa në mes jave pritet të kemi dhe përmirësim të motit.

“Qershori nis me mot të freskët. E hëna dhe e marta do të kemi prezencë të shpeshtë të vranësirave. Temperaturat do të jenë tipike pranverore, ndërsa nga mesi u javës që vjen kemi rritje graduale të temperaturave dhe stabilizim të motit meqë kemi më shumë orë me diell” tha meteorologia Ardiola Bani në një lidhje të drejtëpërdrejtë me studion e RTV Ora.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here