Ngjarje e rëndë, qëllohet për vdekje nga policia 19-vjeçari..Shteti qe duam

19-vjeçari, Vekil Abnulayev, i cili u qëllua me armë nga një polic ka ndërruar jetë. Ngjarja e rëndë ndodhi në 29 maj, ndërsa policia po përpiqej ta arrestonte, shkruajnë mediet e huaja.Sikurse shihet edhe nga pamjet polici e ka qëlluar me armë të riun, ndërsa nuk e lëshon pavarësisht faktit se vazhdon t’i rrjedhë gjak.Fillimisht 19-vjeçari i transportua në spital, por nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.Gazetari i gazetës “Novaya”, Aliona Istomina, i cili vizitoi fshatin Moskovo jashtë vendit ku ndodhi tragjedia, totë se në këtë fshat miqtë e Azeros dhe policia u mblodhën për të mbrojtur familjen e policit, pasi kishin frikë nga hakmarrja.Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *