Ngjela zbulon goditjet e rënda që do të marrin politikanët shqiptarë së shpejti

0
16

Avokati Spartak Ngjela analizoi zgjedhjet në Kosovë, ndërsa bëri dhe një paralelizëm me situatën në Shqipëri. Ai tha se asnjë politikan nuk i shpëton vettingut

“Problemi i kapitalizmit nuk ndryshon dot me doktrinën e Vetëvendosjes. Nuk ka doktrinë që ndryshon kapitalizmin në Shqipëri. Është korrupsioni, midis jush ka njerëz që kanë frikë. Nuk ndryshon korrupsioni në Shqipëri. Këtu nuk po vijnë akoma 30 hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Reformën Kushtetuese dhe Ligjore nuk e kemi bërë ne. Asnjë politikan nuk i shpëton dot VETING-ut të pasurisë. Krimi i organizuar është i provuar në Shqipëri, nuk e kam shpikur unë, e kanë thënë ndërkombëtarët. Dy partitë nuk kanë pasion për zgjedhjet”, tha ai për Nesws24.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here