Categories: Uncategorized

Nipi i Pablo Escobar gjen miliona dollare te xhaxhait ne muret e shtepise

Nipi i Pablo Escobarit, Nicolas Escobar, ka thënë se gjeti një qese plastike me para me vlerë prej 18 milionë dollarë të fshehura në murin e një prej shtëpive të xhaxhait të tij.

Sipas BBC, ai u shpreh se nuk ishte hera e parë që gjente para në vendet ku Escobar i fshehte nga konf iskimi.

Paratë u zbuluan në një apartament ku jeton edhe nipi i tij në qytetin e Medellin.
Lordi fam ëkeq i dr ogës i cili në kulmin e karrierës së tij ishte personi i shtatë më i pasur në botë, vd iq në vitin 1993 në një shkëmbim zj arri me policinë.

Thashethemet për pasurinë e fshehur të Escobar kanë qarkulluar në Medellin që nga vde kja e tij, pasi shpenzoi vite duke lu ftuar me shtetin kolumbian për ta parandaluar ekstradimin e tij në SHBA.

Nicolas Escobar tha se ai gjithashtu kishte gjetur një makinë shkrimi, telefona satelitorë, stilolaps prej ari, një aparat fotografik dhe një shirit filmi që ende nuk u identifikua.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago