Presidenti i vendit Ilir Meta ka dalë pak më parë me një status në rrjetin social Facebook pas vendimit të Kushtetueses për zgjedhjet e 30 qershorti të 2019-ës.

Meta thotë se nuk duhet të kemi më kurrë zgjedhje moniste në Shqipëri, dhe përmes një videoje, fton ndjekësit e tij që të shohin 10 informacione që nuk i dinin në lidhje me zgjedhjet.

Postimi i plotë i Metës:

Në votimet moniste të 30 qershorit 2019, shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave, duke shkelur dhunshëm Demokracinë, Kushtetutën dhe Parimin Themelor të ekzistencës së Europës së Bashkuar ku duam të bëhemi pjesë.

Kurrë më votime moniste në Shqipëri!

Mjaftojnë dhe kaq pak fakte, për ta kuptuar kushdo.
Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here