Categories: Uncategorized

Nuk i dha dorën e vajzës për martesë dhe e shau keq, ai i merr jetën

Autori që vr au milionerin kinez u dë n ua me bu rg në Kanada. Li Zhao u shpall fa jt or për v ras je pasi ai që lloi për vd ekje të af ërmin e tij Gang Yuan në 2015 gjatë një gri ndj eje.

Gjykata e dënoi Zhao-n me 10 vjet e gj ashtë muaj bu rg. Rasti ka marrë vëmendje të gjerë si nga shtypi kanadez ashtu edhe nga ai kinez.

Autori dhe vi kt ima jetonin në një vilë dhe më 2 maj 2015, Yuani i bëri një propozim Zhaos ku përfshihej martesa me fëmijën e vetëm të Zhaos, vajzën e quajtur Florence.

Zhao kishte thënë se ky është inc est dhe e kishte quajtur Yuanin bi shë, sipas një dokumenti të gjykatës, të publikuar më herët gjatë këtij viti.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago