“Nuk ishte ky momenti për ikjen tënde Ed”, vjen lajmi i dh.imbshëm

0
22
K.oronav.irusi i ka marrë jetën ish- Prefektit të Vlorës, Eduart Veçani në moshën 61-vjeçare.

Për v.dekjen e tij kanë reaguar në rrjetet sociale miq, të afërm dhe kolegë, që kanë shprehur dhimbjen për lajmin e papritur.

“Një lajm i tmerrshëm për Vlorën, një humbje e madhe për qytetin. Lamtumirë njeriu me vlera Eduart Vecani ….

Qyteti humbi një njeri të vërtetë, një zë që nuk nguronte të thoshte të vërtetën. Nuk ishte ky momenti për ikjen tënde Ed Vecani. Ne, Vlora, Shqipëria por mbi të gjitha familja jote kishim nevojë për ty. Ikja jote na dhemb të gjithëve.

Qofsh i parajsës dhe zoti u dhëntë forcë familjarëve”, shkruhet në një reagim në rrjetet sociale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here