Nuk ka qetësi për tokën shqiptare, bie tërmet tjetër/ Ja sa ballë ishte dhe ku ishte epiqendra

0
34

This post has already been read 18 times!

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku kryesisht epiqendra ka qenë Belshi.

Image

Pas lëkundjeve të fo rta të djeshme që u regjistruan në Belsh në orën 21:21 me magnitugë 4.2 të shkallës riter, i cili fatmirësisht nuk pati asnjë dëm, janë shënuar dhe të tjera lëkundje.

Pas mesnate këto lëkundje kanë qenë shumë të vogla, duke nisur nga 1.6 ballë deri në 2.Kujtojmë se Shqipëria gjatë vitit të kaluar u g odit rëndë nga dy tërmete, ai i 21 shtatorit që shk aktoi dëme të mëdha materiale, si dhe ai i 26 nëntorit, që përveç dëmeve, shkaktoi edhe 51 v iktima.

Pas tërmetit 4.2 ballë, regjistrohen të tjera lëkundje gjatë natës në Cërrik e Belsh

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here