Nuk ka qetësi/ Toka shqiptare dridhet nga tërmeti, ja sa ballë ishte dhe ku ishte epiqendra

0
32

This post has already been read 20 times!

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar në vendin tonë.

Sipas EMSC lëkundja ka qenë e shkallës 2.1 rihter ndërsa ndjeshmëria ka qenë e vogël. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 17 km në Veri-Perëndim të Tiranës. Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 21 km.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm u shënua një tjetër tërmet me magnitudë 3.6 në detin Adriatik. Ndjeshmëria e këtij tërmeti ishte e konsiderueshme por fatmirësisht nuk janë shënuar dëme.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here