Categories: Uncategorized

Nuk ndalen lëkundjet, pas Greqisë tërmet i fortë edhe në Turqi

TURQI

Pas tërmetit të fuqishëm 5.2 ballë  të shkallës righter që goditi Greqinë një tërmet i fortë ka tronditur pak më parë Turqinë.

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës rihter është shënuar pak më parë në Turqi.

Mediat turke raportojnë që epiqendra ka qenë në Detin Egje, pranë Mugla, në rajonin e Bodrumit, ndërsa thellësia e lëkundjeve sizmike ka qenë 63 km.

Pas këtij tërmeti, janë shënuar edhe 2 të tjerë me magnitudë 3.7 dhe 3.8 ballë.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

12 hours ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

12 hours ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

12 hours ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

12 hours ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

13 hours ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

1 day ago