Nuk ndalet Covid-19, humb jetën një tjetër mjek.

0
32

Një tjetër mjek ka ndërruar jetën ditën e sotme. Bëhet me dije se është ndarë nga jeta mjeku neurolog Ali Kuqo.

Kuqo u nda nga jeta në moshën 84-vjeçare dhe është ishte një nga neurologët më të mirënjohur shqiptarë, nga Tirana.

Largimi i tij nga jeta la pas shumë dhimbje te familjarët dhe gjithë të dashurit dhe tek ata që e kanë njohur. Mësohet se Ali Kuqo është ndarë nga jeta për shkaqe natyrale.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije edhe Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë.

‘Me dhimbje te thelle Urdhri i Mjekeve te Shqiperise njofton humbjen e Dr.Ali Kuqo, mjek i njohur Neurolog ne Tirane. Urdhri i Mjekeve te Shqiperise shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes, kolegeve dhe te afermeve te tij.I paharuar qofte kujtimi i Tij!’- shkruhet në postimin e Urdhrit të Mjekëve të Shqipërisë.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here