Sot ka qenë e marta e zezë, pasi koronavirusi mori 7 jetë në Shqipëri. Mes 7 viktimave është një infermiere nga Elbasani dhe një mjek 64-vjeç nga Lushnja.

“Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një infermiere 50 vjeçare nga Elbasani një mjek 64 vjeçar nga Lushnja, një 61 vjeçare, një 62 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana, një 78 vjeçar nga Fieri, një 81 vjeçar nga Mirdita me sëmundje bashkëshoqëruese” njofton ministria e Shëndetësisë.

The post Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën mjeku appeared first on Roba Da Albanesi.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here