Nuk pranoi fundin e lidhjes, 27-vjeçari shqiptar në Itali sulmon me thikë ish-të dashurën greke

0
326Tentativë për vrasje në Largo Marconi në Torino. Një studente 20-vjeçare greke është në gjendje të rëndë në spitalin Molinette në Torino pasi dje në mbrëmje, ish i dashuri i saj, një 27-vjeçar shqiptar, u përpoq ta vriste duke e goditur disa herë me thikë në rrugë. Vajza u godit me thikë në gjoks, bark dhe qafë. Fillimisht ajo u transportua në spitalin Mauritian, por më pas dëmtimi i rëndë i mushkërive që pësoi bëri të nevojshme një ndërhyrje më të specializuar. Ajo u operua për gjashtë orë dhe tani është në njësinë e kujdesit intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore. Disa kalimtarë që ishin dëshmitarë të skenës, lajmëruan menjëherë policinë e cila erdhi në vendngjarja dhe gjeti thikën e përdorur nga autori. Mësohet se shkak i kësaj ngjarje ka qenë mos pranimi i mbarimit të lidhjes nga 27-vjeçari shqiptar.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here