“O Delon, O Delon” familjarët e të riut në Vlorë rrëqethin me britmat para trupit të tij,ngushellime familjareve

Vlora është tronditur sërish mbrëmjen e sotme, pasi një 38 vjeçar u ekze kutua para servisit të tij.



Ngjarja ndodhi në prani të vellait te tij, ndërsa ai nuk ka mundur të bëjë asgjë pasi autorët janë larguar me shpejtësi.

Delon Troqe, 38 vjeç, nga Vlora, ishte pronar i një servisi makinash në lagjen ‘Pavarësia’, ndërsa më herët para se të hapte servisin e tij, ai punonte me turiste me gomone duke i dërguar në Karaburun ose ishullin e Sazanit. Delon Troqe ishte kushëri i Ervis Troqes, i humbur tre vite më parë, në verën e vitit 2018 në Vlorë.



Delon Troqe është një person me prec edent të mëparshëm , para pak ditësh ishte përfshirë në një konflikt me mjete të forta në qytetin e Vlorës.

Ai kishte vetem dy jave qe ishte kthyer nga Spanja.



Britmat e familjarëve dhe ulërimat e tyre rrëqethën kalimtarët, të cilët kanë nxituar te filmojne.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *