” Oh sa e dhimbshme” Tra.gjedi e madhe, po udhetonte me te atin, makina del nga rruga, djali 10 vjecar…

0
127

This post has already been read 22 times!

Një aksident tejet tragjik është shënuar një ditë më parë në Itali, ku një fëmijë 10 vjeçar ka humbur jetën ndërsa babai i tij një 40 vjeçar me origjinë shqiptare është dërguar në gjendje të rëndë për në spital në Fermo.

Aksidenti ndodhi pak para mesnatës përgjatë rrugës provinciale që lidh Valmir me Petritolin, pak para hyrjes në qendrën historike.

urri me banim në Itali për shumë vite – po ngiste një Fiat Panda dhe po udhëtonte në rrugën që ngjitet nga Valmir drejt qendrës historike, në shoqërinë e fëmijës së tij, lindur në Itali.

Për shkaqe ende të panjohura për policinë, shoferi humb kontrollin e makinës, e cila u përplas fort me një mur dhe më pas u përmbys, duke i shkaktuar vdekjen fëmijës së mitur.

Ndërkohë, babai kishte mbetur i bllokuar midis rrënojave të makinës dhe u dërgua me urgjencë në spital për të marrë trajtimin e duhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here