Oh Zot sa tmerr, publikohen për herë të parë pamjet e vrasjes së Klodian Rashës –

Publikohen per here te pare pamjet e vrasjes së Klodian Rashes, qe ndodhi rreth orës 2:00 të mesnatës së 8 dhjetorit 2020.

Polici i kërkoi Klodianit të ndalojë, pasi ai u pa në rrugë në thyerje të orarit policor, vendosur për shkak të situatës nga pandemia.

Në video duket Klodian Rasha në trotuar dhe polici që tenton ta kapë por i riu vrapon. Polici rrëzohet, aty ulet në gjunjë dhe e qëllon mbas shpine Klodianin. Mbas të shtënave Klodiani vrapon edhe tre hapa e rrëzohet. Polici i afrohet dhe mbas tij dhe kolegu, ndërsa shfaqen në radio. Për pak sekonda Klodiani humb jetën.

Mbas vrasjes së Klodian Rashës vendi u përfshi në protesta, që kërkonin drejtësi për Klodianin dhe që u mbyllën me dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Pamjet e vrasjes janë siguruar nga Top Channel.

klodian1klodian2klodian3klodian4klodian5klodian6klodian7klodian8klodian9klodian10klodian11klodian12

VIDEO

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *