Orë të vështira e presin Shqipërinë/ Jepet al armi: Stuhi e fortë në këto qytete thuhet se uji do marr para çdo gjë

0
29

This post has already been read 18 times!

Një sistem i dendur vranësirash sjell rrebeshe shiu intensive në veriperëndim dhe orët e para të së shtunës shtrijnë reshjet mesatare dhe intensive në të gjithë vendin duke sjellë rrezik për përmbytjet lokale.

Parashikohet permirësim i motit vetëm pas mesditës së ditës së shtunë. Por reshjet mbeten prezente edhe ditën e diel.

Ndërsa e hëna sërish sjellë shtrëngata shiu.

Vendet e Rajonit paraqiten në të njëjtat kushte atmosferike, ku më problematike paraqitet dita e shtunë dhe e hëna.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here