Orë të vështira për Italinë! Në disa zona ka nisur dëbora, në disa uji po merr para çdo gjë parashikohet edhe…

0
29

This post has already been read 20 times!

Dimri në Itali duket se ka mbërritur heret. Erëra të f orta, shira të dendur dhe dëbora e pazakontë kanë qenë prezent në pjesën më të madhe të ditës duke ndikuar në zonën qendrore dhe jugore të vendit.

Evakuime nga moti i keq në Itali, përmbytje dhe rrëshqitje të dheut – RTSH-Radio Televizioni Shqiptar

Disa zona janë evakuuar, pasi ka patur rrësh qitje masive të dherave. Mbr ojtja Civile ka parashikuar reshje të shumta, madje të shoqëruara me breshër, rrufe dhe erëra të forta, në Emilia-Romagna dhe Veneto. Stuhi priten gjithashtu në Abruzzo, Molise, Friuli Venezia Giulia, Veneto dhe Emilia-Romagna.

Nga orët e para të mëngjesit të së hënës, reshjet pritet të prekin Sardenjën, Lazion e Jugut, Campania, Bazilikata dhe Kalabri. Ndërkohë, disa zona janë zbardhur edhe nga bora, e pazakontë për këtë stinë.

Përmbytje në Itali, të paktën 6 të vdekur dhe 2 të zhdukur (FOTO) - InfoShqip.com

Mot i keq në Itali dhe Kroaci – RTSH-Radio Televizioni Shqiptar

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here