Numërohen 4772 kuti votimi, PS ka 48.6%, PD 39.4%, LSI 6.9% dhe PSD 2.2%

Ora 10:40- Janë vetëm 427 kuti për t’u numëruar deri në përfundimin total të procesit, teksa PS ka 48.6%, PD 39.4%, LSI 6.9% dhe PSD 2.2%. Si pole PS dhe PD-LSI kanë një diferencë prej 2.3%.

Ora 10:08– Mbyllet numërimi i votave në qarkun e Korçës. 11 mandatet janë ndarë ndërmjet socialistëve dhe demokratëve. Gazetarja Lorena Kodra raportoi për “BalkanWeb” se PS ka dalë fituese me rreth 10 mijë vota më shumë, pra PS merr 6 deputetë në Korçë dhe PS 5 mandate. LSI mbetet pa mandat.


Previous articleNumërohen mbi 90% e kutive, PS bie, rritet PD në disa zona, ja si ndahen mandatetLeave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here