Categories: Uncategorized

Pamje rrëqethëse nga Franca! Uji po merr para çdo gjë, raportohet për 4 jetë të humbura dhe shumë të tjerë nuk dihet ku janë

Këtë të hënë, katër persona kanë vde kur dhe të paktën 18 të tjerë janë zhd ukur nga për mbytjet e shk aktuara nga shiu i rrëmb yeshëm në Francën jug-lindore, thanë auto ritetet lokale.

Një zëdhënëse e prefekturës Alpes Maritimes i tha Reuters se rreth 18 persona mund të jenë zhd ukur, por nuk dha detaje të tjera.

Autoritetet nuk mund të japin një vlerësim më të saktë për numrin e të vde kur ve nga pë rmbytja ndërsa shërbimet e urgj encës përpiqen të arrijnë në fshatrat e përmb ytura pasi shumë rrugë janë bll okuar.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago