Pamje të jashtëzakonshme, Rama publion përfundimin e maketit për portin e Durrësit –

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjete sociale, videon e projektit të Portit të Durrësit. Rama shkruan se studio urbanistike e Emaar Grup në Dubai, – kompania që do të ndërtojë portin- ka përfunduar me sukses planin urbanistik dhe së shpejti pritet të nisin punimet.

Kryeministri shkruan se vepra do të jetë një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike në Mesdhe.

Postimi i kryeministrit Rama: MIRËMËNGJES dhe me maketin e përfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, që tani ndodhet në Portin e Durrësit, aty ku së shpejti do të nisë të ndërtohet një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut, ju uroj një ditë të mbarë

 

 

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *