Mediat e huaja kanë publikuar fotot e 35-vjeçarit, një shtetas bullgar, një person me precedent aktesh dhu/ne brenda familjes, i cili u arrestua nga nga Forcat Speciale të Policisë, të cilët po e kërkonin autorin në disa zona në të cilat besohet se fshihej.
50-vjeçarja u për/dhu/nua dhe dhunua në një apartament në Petralona të Greqisë. Sipas detajeve të publikuara, ajo pas 9 orësh mak/thi doli nga ballkoni dhe nisi të bërtiste për ndihmë.

Gruaja që e dëgjoi e para rrëfeu si dukej ajo në momentet e para: “E gjeta atë gjysmë të zhve/shur me fytyrën e nxirë nga rra/hjet dhe të shkatërruar psikologjikisht.”
Pasi doli nga spitali, pastruesja shkoi në polici dhe bëri denoncim për 35-vjeçarin me origjinë nga Bullgaria që dyshohet të jetë autori i abuzimit sek/sual.

Sipas dëshmisë së viktimës, autori e priste që ajo të fillonte punën për pastrimin e pallatit dhe sapo viktima është afruar pranë portës së banesës për të larë dyshemenë, me një lëvizje, autori e tërhoqi brenda banesës dhe duke e god/itur me gru/shta e la atë në gjendje të fikëti. Sipas shqiptares, ai e pë/rdhu/noi dhe e rra/hu të paktën 7 herë.
Gjithashtu rrëfeu se ai “rri/hte nënën e tij gjatë gjithë kohës.” Gruaja që ndihmoi pastruesen për të shpëtuar nga abuzuesi tha se kur ai kuptoi gjithçka, nisi ta kërc/ënonte.

“Ai po më kër/cënonte mua dhe vajzën time. Ai tha se do të na mbyste. Kemi frikë. Jemi në shtëpi me grila të mbyllura. Policia na tha të mos hapim grilat apo të hapim derën nëse dikush i bie ziles”, tha ajo, shkruajnë mediat greke.Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here