Një lëvizje e bujshme po përgatitet brenda PD. Zërat për dorëheqjen e Lulzim Bashës vijojnë të shtohen.

Mësohet se në orën 17:00, të ditës së sotme disa demokratë, me në krye Lisander Hoxhën, ish zv.Kryetar i FRPD, do të paraqesë në selinë e PD një platformë që, sipas tyre, do të nxjerrë këtë parti nga kriza, që solli edhe humbjen në zgjedhjet e 25 prillit.

Kësaj lëvizje do t’i bashkohen edhe anëtarë e mbështesë të PD si dhe Zenel Hoxha, ish anëtar i Komisionit Nismëtar të PD.

 


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here