Përlot vëllai i politikanit shqiptar që dha shpirt nga korona/ Më merrte në telefon thoshte kam ftohtë, paguani të më nxjerrin se…

0
19

<img src="https://rdanews.com/wp-content/uploads/2021/02/Lajm-i-hidhur-per-fansat-e-‘Perputhen-zbuloni-se-cfare.jpg" /

Vëllai i ish-deputetit të Partisë Demokratike dhe njëkohësisht ish-ambasador i Shqipërisë në Austri, Vili Minarolli, Rifat Lalo ka humbur jetën në Spitalin Infektiv, pasi ishte i nfektuar me koronavirus.

Vajzat e tij, kanë bërë një de no ncim të fortë për Fax web, duke ak uzuar st afin e Spitalit Covid1 se nuk i kanë shërbyer të atit, sipas tyre e kanë lënë në të ftohtë dhe madje nuk i kanë bërë as skaner, ndërkohë që u është thënë e kundërta.

Vajzat kanë deklaruar në gjendje të rën duar emocionale, se babai u ka thënë para se të ndërronte jetë që të jepnin para për ta nxjerrë, pasi nuk po merrte asnjë shërbim.

Vajzat tregojnë se babai i tyre është lënë të presë për tre orë në një ambulancë, derisa më pas e kanë futur brenda spitalit, ku është lënë pranë derës, dhe dëshm onte vetë se kishte ftohtë.

Gjendja e tij është përkeqësuar brenda orësh, dhe mbrëmjen e djeshme atyre u është dhënë lajmi se ai kishte ndërruar jetë. Dy vajzat në gjendje të rënduar emocionale bëjnë thirrje që askush të mos shkojë dhe të trajtohet në spitalet publike Covid, pasi sipas tyre nuk ekziston asnjë lloj shërbimi.

Deklarata e vajzave të Rifat Lalos: Na thanë që vetëm këtu kishte oksigjen, na thanë që nuk kishte vende të lira në spitale, vendosëm që ta sillnim këtu. Babai na merrte çdo çerek ore dhe na thoshte se nuk i bënin asgjë, e kishin lënë afër derës dhe kishte ftohtë.

<img src="https://rdanews.com/wp-content/uploads/2021/02/Lajm-i-hidhur-per-fansat-e-‘Perputhen-zbuloni-se-cfare.jpg" /

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here