Përse Kryeministri Rama udhëtoi me urgjencë drejt Turqisë?  Zbulohet arsyeja e vërtetë, media turke e ‘nxjerr zbuluar’ –

Një vizitë e papritur ishte ajo që bëri Kryeministri Rama dje në Turqi. Bëhet me dije nga media turke “Anadolu Agency” se kreu i qeverisë është pritur në një takim me dyer të mbyllura në presidencë nga Recep Tajip Erdogan.

Vetë Rama është shprehur se bëhet fjalë për një vizitë dyditore për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit dypalësh mes ministrive dhe kontaktet e organizuara me investitorë në teknologji digjitale, turizëm, farmaceutikë, energji, transport.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *