Pipero përfundon në Itali për kurim, ironizon kolegu i tij: Covid sikur kaloj me vitamina e paracetamol?

0
15


Mjeku Petrit Vargu ka reaguar ne nje postim ne rrjetet sociale teksa shprehet i befasuar nga lëvizja e Pëllumb Piperos për tu trajtuar në Itali, pas infektimit të tij me Covid.

Vargu kërkon që të mos jepen informacione të gabuara pasi koronavirusi është një sëmundje e pabesë.

“Profesor Pipero paska shkuar ne Itali per kurim? Si ka mundesi? Kjo semundje kalon vetem me disa vitamina, paracetamol dhe suplemente, kuisnin disa mjeke te orientuar sic duhej, qe mjekimi i kesaj semundjeje te mos rendonte rimbursimin e sigurimeve shendetesore.

Mos disinformoni popullin! Kjo eshte eshte nje semundje e panjohur dhe e pabese. Jo te gjithe i kane mundesite te kurohen jashte, kur gjendja rendohet. Mesataret e fakultetit mund te fshihen, por protokollet e mjekimit jo. Piperos i uroj sherim te shpejte!”, shkruan Vargu.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here