“Pirja e duhanit, shkurton cigaren”, Nard Ndoka lëshon perlën e radhës

0
23

This post has already been read 17 times!

Nard Ndoka, mbetet një personazh mjaft i dashur në rrjete sociale por jo vetëm. Thëniet e tij ‘emblematike’ të mbeten në memorie pasi janë gjithmonë fjali të shkurtra dhe me nota gazmore.

Duke përdorur një vijë të thjeshtë llogjike, Ndoka përmban në retorikën e tij një arsenal argumentesh shkak-pasojë, të cilat shkaktojnë më shumë humor se sa shprehin diçka me kuptim.

“Pirja e duhanit, shkurton cigaren”.- u shpreh Nard Ndoka gjatë një interviste televizive. Kjo frazë nuk ngeli pa u evidentuar nga qytetarët, të cilët shprehen në rrjet me nota dashamirëse se rikthehet fuqishëm “profesori i filozofisë” Nard Ndoka.

 

 

View this post on Instagram

 

Pirja e duhanit shkurton cinaren😅🙈 Rikthehet serisht profesori i filozofise🤣 @abcnewsal

A post shared by #jepiplako (@altin_tufa) on

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here