Pl.as bomba/ Ish-deputeti zbulon informacionin sekret për Ish-Kryeministrin Sali Berisha, ja kush e futi në kurth ate…

Ish-deputeti demokrat Aldo Bumçi ka komentuar shpalljen ‘non grata’ të ish-kryeministrit Sali Berisha në emisionin “PolitikOn”, ku ka bërë dhe disa deklarata të forta.Sipas Bumçit, një zëdhënës i DASH tha se të dhënat për ish kryeministrin Sali Berisha janë marrë nga qeveria shqiptare dhe nga mediat shqiptare.Bumçi në PolitikOn:

Edi Rama ka çdo pushtet në vendin tonë. Nuk ka asnjë ekuilibër që kontrollon pushtetet. Atëherë Berisha non grata nuk i shërben demokracisë shqiptare. Kjo gjë çon mesazhin rëndë të gabuar dhe Janusz Bugajski shton se kjo mund të lexohet si një mesazh anti-shqiptar.

Berisha nuk është i dënuar dhe nuk ka çështje të hapura, atëherë pse zbatohet një gjë e tillë vetëm për Berishën. Ai është ndër njëkohësisht më të mirë të SHBA-ve dhe çështjeve në Ballkan. Koha nuk është e përligjur dhe vjen pas zgjedhjeve. Këtu futet lobuesit.

Një zëdhënës i DASH tha se të dhënat janë marrë nga qeveria shqiptare, nga mediat shqiptare. Nëse kjo gjë është e vërtetë, atëherë baza nga janë marrë është e pavërtetë. Kemi lobues të cilët i shërbejnë devijimin e vëmendjes nga zgjedhjet.Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *