Plas keq skandali/ Ish-drejtori i RTSH-së kërcënon me jetë Kosta Grillon –Nje konflikti i nisur disa vite më parë, ka degjeneruar me kercenime per jeten mes komentatorit sportiv të RTSH-së, Kosta Grillo dhe ish-drejtorit të institucionit, Thoma Gëllçi.

Fjala.al shkruan se Grillo është kërcënuar me jetë nga njerëz pranë Gëllçit.

Grillo ka bërë një denoncim zyrtar në policinë e shtetit, e më konkretisht pranë oficeres Zhuliana Bregu, për Gëllçin dhe të njohurit e tij.

Grillo ka deklaruar në polici se ka marrë një telefonatë kërcenuese duke iu kërkuar që të mos publikojë më shkrime dhe fakte ndaj ish-drejtorit të RTSH-së.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *