Pas videove që thyen rrjetin ku shfaqej Drejtuesja e Gjykatës së Elbasanit teksa sfilonte në zyrë, një tjetër deklaratë epike është dhe ajo e bërë nga avokati Saimir Vishaj. Ky i fundit teksa ka qenë i ftuar në emisionin ‘Opinion’  ka bërë një koment të konsideruar si seksist në lidhje me mënyrën se si duhet të duken femrat, sipas tij.

Vishaj tha se sipas tij, një femër duhet të tundet sepse nëse kjo gjë nuk ndodh, nuk quhet femër.

“Femra po s’u tund njëçikë s’është femër. Po lëri ato tashi. Nuk është mashkull ajo tani“- tha Vishaj, teksa komentonte në studio.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here