GREQI

Greqia nuk gjen qetësi edhe në këto Pashkë Ortodokse për shkak të pandemisë.

Mediat greke raportojnë se janë zbuluar dy raste të tjera me mutacionin indian të COVID-19.

Në fakt zyrtarisht mutacioni indian ka hyrë dhe në Greqi, pasi janë raportuar më parë 2 raste, një prej të cilave në Patra në fund të prillit.

India është vendi i cili po shënon shifra rekord viktimash nga COVID-19, por edhe infektime shumë të larta.

Pas Kinës, SHBA dhe Brazilit, India duket se do të jetë ‘bomba’ e katërt e COVID-19 në gjithë botën gjatë periudhës së pandemisë.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

.
Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here