e cuditshme po e vertete/ Policia arr eston 58-vjeçaren pas gënjeshtrës që i tha të bijës për 1 Prill, si doli situata jashtë kontrollit

0
44


Një grua 58-vjeçare është arr estuar nga policia në Witchita, Kansas pas një shakaje që bëri ndaj së bijës me 1 Prill. Arnthia Willis u arr estua nën dy shimin e kërkesës së paligjshme për ndihmë të shërbimit urgjent.
Vajza e saj telefonoi 911 pasi Willis e telefonoi duke i thënë se ishte qëlluar. Oficerët rrethuan shtëpinë dhe bllokuan rrugët përreth ndërsa ata u përpoqën të krijonin kontakt me dikë nga brenda. Kur askush nuk u përgjigj, policia u fut brenda shtëpisë kur vuri re se nuk ishte asnjë njeri.
58-vjeçarja ndodhej në punë dhe telefonata që i kishte bërë së bijës kishte qenë një shaka për Ditën e Gënjeshtrave. Zyrtarët në Departamentin e policisë më vonë gjetën Willis dhe e morën atë në parabu rgim. /korrieri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here