Ditën e sotme policia kufitare në Morinë arr.estoi këngëtaren e njohur Fjolla Morina, pasi gjatë kontrollit iu zbuluan dy ar.më që kishte me vete, teksa po tentonte që të futej në Shqipëri me një makinë tip ‘Audi’.

Gjatë kontrollit, asaj ju gjetën në çantën e dorës nja armë zja.rri pis.toletë me 23 fishekë luf.tarakë si dhe një p.istoletë çakmak. Por pasditen e sotme në media u raportua lajmi se këngëtarja e njohur kishte përfunduar në spital si pasojë e gjendjes jo të mirë shëndetësore pas arre.stimit.

Drejtoria e policisë së Kukësit e ka mohuar lajmin.

Fjolla nuk është në spital, por në qeli në gjendje të mirë shëndetësore’.

Bashkë me këngëtaren u arrestuan edhe dy persona të tjerë që po udhëtonin me makinë me Fjolla Morinën, F.M., 29 vjeç, banues Bresalc Kosovë dhe F.S., 29 vjeç, banues për Belgjikë.

Tashmë pritet që brenda 48 orëve të dalin para gjykatës.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here