Prisni njëherë/ Meteorologu Hakil Osmani sapo na zbuloi surprizën që na paska përgatitur moti për fundjavë – Korrieri.net


Meteorologu Hakil Osmani ka bërë sot parashikimin e motit për ditën e shtunë dhe ditën e dielë duke zbyluar dhe surprizën e madhe.

Ai tha se  pritet që të ketë reshje të pakta shiu në zonat veriore dhe qendrore të vendit.

Ndërkohë, vlerat termike do të pësojnë një rritje graduale deri ditën e shtunën, ku pritet që maksimumet të shkojnë deri në 29 gradë në zonat jugperëndimore.

Ndërsa të dielën do të kemi një ulje të temperaturave deri në 27 gradë celsius.

Sakaq në zonat malore, gjatë mëngjesit temperaturat do të jenë 9 apo 10 gradë.


Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *