Categories: Uncategorized

“Pse më gërvishe makinën…”/ Ja si nisi she.rri në Elbasan mbrëmë. “U mbyll” me plag.osjen e vëllezërve ‘tra.fikantë’

Detaje të reja janë zbardhur nga plagosja e dy vëllezxërve mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Mësohet se të plagosur kanë mbetur 2 vëllezër, Erand dhe Egis Bekteshi, të cilët rezultojnë persona me precedentë penalë. Ngjarja ndodhi në ambientet e lokalit dhe pas sharjeve me fjalë, gjithçka përfundoi në përdorimin e sendeve të forta. Autorët janë shpallur në kërkim nga policia ndërkohë që të plagosurit ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Fax raporton se sherri mbrëmjen e djeshme është i lidhur me një konflikt që nisi 9 muaj më parë, më 26 shkurt të këtij viti. Po në lagjen “Haxhias”, gjatë një konflikti për motive të dobëta u qëllua asokohe shtetasi Erand Bekteshi, pa pasoja për jetën. Policia arriti të identifikojë autorët, ndërsa njëri prej tyre, 25 vjecari Rafael Greca u arrestuar më 23 shtator të këtij viti ndërsa mbetet në kërkim miku i tij E.T. Më 26 shkurt kanë qenë duke lëvizur me makinë, kur Erand Bekteshi i ka gërvishtur automjetin pas një konflikti mes tyre dhe ata iu përgjigjën me të shtëna armësh.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

13 hours ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

13 hours ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

13 hours ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

13 hours ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

13 hours ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

1 day ago