Itali/ Nëna hidhet nga ura bashkë me djalin 1 vjecar: Ajo jep shpirt, i vogli shpëton nga përqafimi i nënës

0
723

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në komunën e Pederobba në Treviso ku një nënë 31-vjeçare është vetëhedhur nga ura së bashku me djalin e saj 18 muajsh.

Por foshnja arriti ti mbijetojë duke shpëtuar vetëm me disa dëmt ime joserioze. Ai ka lënë terapinë intensive dhe është shtruar në pavi onin e ped iatrisë.

Gruaja, me fëmijën në krahë, ishte hedhur nga ura, duke rënë mbi gu rët e shtratit të lumit, nuk mundi të shpëtonte, pavarësisht ndihmës së shpejtë mjekësore që erdhi në vendngjarje.

Për ta shpëtuar atë, siç thonë he tuesit, ishte përqafimi i nënës së tij: kapja e saj shërbeu si mburojë gjatë rënies.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here