Pse o Zot pse? Lindi vajzën dhe u kthye në punë, humb jetën nga koronavirusi mjekja vetëm 28 vjeç

0
15

This post has already been read 11 times!

COVID-19 i ka marrë jetën një mjekje 28 vjeçare, e cila sapo kishte lindur, dhe ishte rikthyer në punë.

UB Med. School grad dies of brain bleed after fighting COVID-19

Vi kt ima, Adeline Fagan v d iq nga koronavirusi muajin e kaluar, pasi asaj nuk iu dhanë ma ska ​​të reja gjatë trajtimit të pacientëve të infektuar.

Të paktën ky është pretendimi i familjëve të saj për mediat e huaja. “Adeline veshi të njëjtën maskë për javë dhe javë, madje edhe me muaj”, – pretendon motra e saj e vogël Maureen, por spitali ku ajo punonte mohon të ketë pasur ripërdorim të maskave.

A promising young doctor from CNY fights for her life vs. the coronavirus -  syracuse.com

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here