Pse s’më lë të të prek/ Geljani s’përmbahet fare: Ja thotë Sarës në surrat: Nuk më pëlqen

0
12


Geljani dhe Sara kanë zhvilluar takimin e tyre të parë në Për’puthen.

Geljani u duk tepër i ftohtë në bisedë dhe në sjellje ndaj Sarës dhe tregoi se nuk kishte pëlqim ndaj saj, por doli me të që mos të dilte keq.

Geljan: Bëra 2 orë trafik që të vij në takim me ty. Nuk të duket pak kjo ty?

Sara: Ta vlerësoj unë këtë?

Geljan: Sigurisht që ta vlerësosh.

Sara: Ua sa i eg ër.

Geljan: Do më japësh pak ngrohtësi?

Sara: Jo. Kam qef të më lodhin mua.

Geljan: Po kur të të lodh unë mund të mos ecësh më dot.

Sara: Pse largohesh? Pse nuk më lë të të prek?

Geljan: Nuk më pëlqen të më prekin njerëzit që nuk më pëlqejnë.

Sara: Pse dole me mua kur nuk të pëlqeja?

Geljan: Sepse nuk doja të të lija ty keq.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here