“Pse vjen në Vlorë natën, fshehurazi, shkon lart e poshtë”- Rama akuza të rënda Metës dhe paralajmëron…

0
15
Nga Vlora, kryeministri Rama tha se presidenti Meta po shpërdoron funksionin e kreut te shtetit në favor të partisë që administrohet formalisht nga Monika Kryemadhi.

“Presidenti ka kohë që nuk është më president, është thjesht një shpërdorues i funksionit të presidentit në favor të ndërmarrjes që administrohet formalisht nga e shoqja.

Dhe e mirëkuptoj se pse vjen në Vlorë natën, fshehurazi, shkon lart e poshtë natën, shfaqet makina pa protokollin përkatës, takon njerëz, por me sa duket jo aq shumë dhe i duket e zbrazur Shqipëria sepse shumë pak njerëz tani besojnë te LSI-ja.

Sipas të gjitha gjasave zgjedhjet do te jenë një katastrofë për LSI-në”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here