Publikohen detajet rrënqethëse/ Najada Como prej kohësh shqetësohej me telefonata nga 32- vjecarja në Berat: Ja cfarë ndodhi sot me të

0
14

Shefja e Infektivit, Najada Çomo ka k all ëzuar në po lic i një rast shqetësimi, pasi prej disa ditësh merrte telefonata shqetësuese.

Çështja po trajtohet nga kom isari ati nr 4, i cili ka referuar materialet në pr okur ori për një 32-vjeçare nga Berati, e cila që prej datës 28 janar ka shqetësuar mjeken me telefonata të shumta për motive të dobëta.

Mësohet se Çomo kishte trajtuar rastin e një familjari të 32-vjeçares, ndërsa gjatë kohës që pacienti ishte në spital, mjekja informonte të renë. Vajza kishte vijuar me telefonatat ndaj Çomos, ndërkohë që e telefononte rreth 20 herë në ditë. Duke parë se vajza nga Berati nuk hiqte dorë nga telefonatat dhe vijonte të shqetësonte mjeken, kjo e fundit kishte referuar rastin në poli ci.

Prej kohësh Çomo drejton stafin e spitalit COVID1, ku trajtohen të sëmurët me koronavirus. Thirrjet telefonike keqdashëse që bëhen me që llim për të prishur qetësinë e tjetrit, përbëjnë kund ërv ajtje p en ale.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here