Categories: Uncategorized

Qyteti në shtetrrethim, ç’po ndodh në Elbasan?

Vazhdojnë kontrollet e policisë dhe efektivëve të FNSH në qytetin e Elbasanit.

Mbrëmjen e sotme kontrolle po kryhen në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Bradasheshit, ku po kontrollohen me imtësi automjetet që kalojnë.

Aksioni i policisë në Elbasan ka nisur që prej 3 ditësh, ndërsa janë ndaluar edhe 2 persona të shpallur në kërkim, të cilët janë dënuar për vr.asje dhe kr.ime të tjera.

Kontrolle ka patur edhe në qytete të tjera të Shqipërisë, ndërsa vigjilenca e efektivëve është rritur pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në vendin tonë.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago