Raketat u fluturojnë mbi kokë gjatë faljes së Bajramit, por shikoni cfare bejne keto besimtarëNje video qe po qarkullon ne rrjet tregon sesi disa besimtare falen te pa shqetesuar aspak nga raketat qe i fluturojne mbi koke. Disa raketa në orët e para të mëngjesit të së martës kanë rënë afër pallatit presidencial në Kabul në kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit.

Në ceremoni ishte i pranishëm edhe presidenti i këtij shteti, Ashraf Ghani.

Pavarësisht shpë rthimeve afër vendit ku po mbahej ceremonia, pjesëmarrësit nuk e ndërprenë faljen me perjashtim te nje personi qe dukej mjaf i shqetesuar, ndersa te tjeret kane vazhduar deri ne fund.

Kujtojmë se pasiguria është shtuar javët e fundit në Afganistan, pas tërheqjes së trupave të amerikane dhe aleatëve.

Video by national TV shows the moment rockets landed near the Presidential Palace during Eid prayers this morning. pic.twitter.com/WmEniyfLfM

— TOLOnews (@TOLOnews) July 20, 2021


Previous articleKaos në Rinas/ 3 orë pritje për udhëtim, nuk njihen certifikatat e vaks inimit ankohen qytetaret (VIDEO)

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *