Categories: Uncategorized

Rama fut Fishtën në botën dixhitale: Do bëjmë që të ketë jehonë ky vend, po iki për tu kthyer sërish në gjurmët fishtiane


Edi Rama: Bota dixhitale do të jetë një hapësirë që do të krijojë një jehonë për këtë rrjet. Ne besojmë që duhet dhe do të gjejmë patjetër mënyrën se sit ë rilevojmë atë që solli këtu dhe që ka qenë një nga momentet më epike të Gjergj Fishtës, mbrojtja e fuqishme që i ka fesë muslimane, me idenë që Shqipëria nuk është as muslimane dhe as e krsihterë, por edhe muslimane, edhe e krishterë. Do të largohem sot nga kjo kështjellë me gjurmë fishtiane me dëshirën për tu rikthyer sërish. të gjithë ata që jetojnë këtu kanë një instrument të veçantë, janë të lidhur fort me natyrën, traditën, krenarinë, për atë ç’ka kjo zonë ka dhe për atë që është prej njerëzve. Shumë respekte dhe shumë faleminderit të gjithëve.

vijon…

The post Rama fut Fishtën në botën dixhitale: Do bëjmë që të ketë jehonë ky vend, po iki për tu kthyer sërish në gjurmët fishtiane appeared first on Dosja AL.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

4 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

4 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

4 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

4 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

4 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago