Rama jep lajmin befasues nga Vlora, ja çfarë do ndodhë të dielën

0
19
Edi Rama dha sot lajmin nga Vlora se vaksinimi i të moshuarave që janë personalitete do të nisë ditën e dielë të kësaj jave.

“Vaksinimi do shtrihet intensivisht në radhët e mjekëve dhe infermierëve. Dhe shumë shpejt të gjithë do jenë të vaksinuar. Do mbarojë shumë shpejt në shtëpitë e të moshuarve.

Të dielën do të vazhdojmë disa personalitete 80 vjeç e lart që do të vaksinohen për të filluar me këtë kategori dhe ndërkohë vazhdojmë përpjekjet për të siguruar vaksina në vijim. Brenda muajin mars do kemi 40 mijë doza e para të Pfizer”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here