Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët: Ja si do ndihmohen ata që mbetën pa punë nga koronavirusi

0
31

This post has already been read 19 times!

Qeveria prezantoi programin e punësimit të personave të dalë të papunë si pasojë e Codiv-19. Detajet e 3 paketave të punësimit i dha Zëvendës-ministrja e financave Dajna Sorensen.

Kryeministri Edi Rama tha se paketat e ndihmës për bizneset dhe pagën e luf tës muajt e shkuar gjatë mbylljes kanë funksionuar. Theksin e vuri tek ndihma sociale.

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj shpjegoi me shifra nivelin e papunësisë në Shqipëri.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here