Categories: Uncategorized

Rama: Lokalet do të hapen edhe brenda

Ministria e Shëndetësisë pritet që në orët në vijim të dalë me një njoftim ku do të lejojë edhe hapjen brenda të lokaleve.

Lajmin e dha kryeministri Rama gjatë një vizite në Vlorë tek bizneset, i cili shtoi se hapja duhet të shoqërohet me masa.

“Sot do të dalë edhe njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë për hapjen edhe brenda të lokaleve se është problem edhe ai. fillon kjo koha më e ftohtë, por duke respektuar masat”, tha Rama.

Kryeministri vizitoi disa biznese të vogla në qytetin bregdetar ku tha se ato do të çlirohen nga tatim fitimi, TVSH-ja dhe inspektorët.

Sa i përket masave për shkak të pandemisë, deri më tani lejoheshin hapur vetëm pjesët e jashtme të lokaleve.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

12 hours ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

12 hours ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

12 hours ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

13 hours ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

13 hours ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

1 day ago