Rama nxehet keq me komentuesin: “Dil jashtë!Mllefi të ka trashur gjuhën dhe rënduar qepallat e syve.

0
42
Zgjedhjet në Kosvë janë kthyer në një moll sherri mes kryeministrit Edi Rama dhe një ndjekësi të tij në facebook.

Përmbyllja e zgjedhjeve pa asnjë incident në Kosovë, dalja e rezultateve në kohë si dhe pranimi i rezultati nga akorët politik bëri një komentues t’i hakërrehej Ramës për situatën në Shqipëri dhe i kërkoi që minimumi të bënte një koment pozitiv mbi mbajtjen e procesit zgjedhor në Kosovë.

Kjo solli revoltimin e kryeministrit i cili iu kundërpërgjigj duke i thënë se ai duhet të dilte nga rrjetit i tij social si ndotës.

“Ne fakt ti meriton te dalesh jashte qe ketu si ndotes mjedisi me kete gjuhe vulgare, por kjo eshte pune e Rojes se Etikes se faqes, jo imja, nderkohe qe duke te bashkangjitur pershendetjen time per zgjedhjet ne Kosove, uroj qe Zoti te ta lehtesoje barren e mllefit qe te ka trashur gjuhen dhe renduar qepallat e syve” shkruan Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here