Rama: Shqiptarët ma sollën në majë hundës mua/ Elvis Naçi i kthehet dhe ia mbyll gojë: Janë të mrekullueshëm!

0
130

This post has already been read 124 times!

Teksa po i afrohet fundit politik, kryeministrit Edi Rama duket se i kanë ardhur në majë të hundës shqiptarët dhe ankesat e tyre.

Albania’s Prime Minister Edi Rama waits before a meeting of the EU-Western Balkans Summit at the EU headquarters in Brussels Belgium February 16, 2020. Aris Oikonomou/Pool via REUTERS REFILE – CORRECTING COUNTRY

Rama, i shoqëruar nga ana e Elvis Naçit dhe ministrit për Rindërtim Arben Ahmetaj kanë qenë në Thumanë, ku kanë parë nga afër rindërtimet e shtëpive, pas tërmetit.

Rama u shpreh ndër të tjera se “ka shumë persona që hedhin topa balte” mbi të.

“Thumana është zona që është god itur më shumë nga çdo vend tjetër në Shqipëri. Një projekt do kohën e vet, do konceptimin, bëhet gjithë studimi, bëhet kontrata, bëhet infrastruktura e pastaj bëhen edhe shtëpitë. Paratë janë të gjitha aty. Hedhin topa balte ndaj nesh, por në fakt lekët janë aty.

Ka nga ata që thonë “ku shkuan lekët plako?” Lekët nuk shkuan askund, sepse donatorët siç janë BE, Elvisi etj i hedhin vetë. Turqia ka sjellë vetë punëtorët, ka sjellë gjithë infr astrukturën”, tha Rama.

Ndërsa, Elvis Naçi tha se kryeministri nuk ka përse të mërzitet me qytetarët, pasi shqiptarët janë të mrekullueshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here