Reshjet e dëborës bllokojnë Rinasin, TIA jep njoftimin e rëndësishëm për fluturimet

0
15

RINAS

Aeroporti i Rinasit ka qenë jofunksional thuajse përgjatë gjithë natës për shkak të rreshjeve të dendura të borës në pistën e avionëve.

Por mëngjesin e sotëm çdo gjë i është rikthyer normalitetit, ndërsa autoritetet bëjnë me dije se fluturimet kanë rifilluar.

“Njoftojmë se kanë rifilluar fluturimet. Pasagjerët e fluturimeve të sotme janë të lutur të informohen se do të ketë vonesa gjatë ditës për shkak të motit të rënduar. Për më tepër vizitoni faqen zyrtare të TIA-, në kohë reale, për fluturimet dhe lidhuni me kompaninë ajrore për detaje të mëtejshme”, njofton Aeroporti “Nënë Tereza”.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here